Działania – Aktywna tablica

Na stronie  będą  publikowane scenariusze ciekawych zajęć edukacyjnych dotyczące korzystania z nowoczesnych technologii informacyjnych oraz przydatne szkolenia.

Powtórka z angielskiego dla każdego

Ekoeksperymentarium - interaktywny projekt

W ramach projektu ekologicznego „Pokaż jak dbasz” uczniowie klas starszych uczą swoich młodszych kolegów z zerówki oraz klas 1-3 jak dbać o planetę. Zajęcia te prowadzą w oparciu o grę Ekoeksperymentarium. Znajdziemy ją na ogólnodostępnej stronie: ekoeksperymentarium.pl Ekogra to wirtualny dom, gdzie ukryte są zagadki pomagające zrozumieć, na czym polega oszczędzanie energii i wody czy prawidłowe segregowanie śmieci. Każde pomieszczenie to pół godziny zabaw i łamigłówek. EkoEksperymentarium uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. W każdej klasie udało nam się odwiedzić jeden pokój zagadek i zyskać świadomość drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Zachęcamy rodziców, aby wraz z dziećmi zagrać w Ekoeksperymentarium.

Powtórka z angielskiego dla każdego