W ramach projektu LaboratoriaPrzyszłości, przez cały maj uczniowie mieli okazję korzystać ze sprzętu fotograficznego podczas szkolnych wycieczek.
Dzięki tej inicjatywie, dzieci miały możliwość dokumentowania swoich przeżyć i doświadczeń, a także mogły rozwijać umiejętności reporterskie.
Zaangażowanie i kreatywność naszych uczniów zaowocowała powstaniem kilku ciekawych fotokolaży m.in.: z Ogrodu Botanicznego, ZOO, Parku Szczytnickiego oraz Stawów Milickich.
Również w maju, uczniowie przygotowali krótki filmik, prezentujący zmiany fenologiczne bzu czarnego rosnącego na szkolnym podwórku.
W filmie przedstawiliśmy etapy rozwoju rośliny na przestrzeni dwóch miesięcy. Dzięki temu projektowi uczniowie nabrali wiedzy na temat fenologii oraz zdobyli umiejętności w zakresie produkcji filmowej.
Dodatkowo zestawiliśmy zdjęcia wykonane w marcu – wczesną wiosną oraz w maju. Pod koniec miesiąca uczniowie mieli okazję wydrukować modele 3D małego statywu laboratoryjnego oraz łyżek laboratoryjnych, które przydały się w szkolnym laboratorium chemicznym.