Cele i zadania chóru szkolnego

I.Poznawczo – kształcące:

1.Zapoznanie uczniów z wartościową literaturą chóralną różnych epok, twórczością kompozytorów polskich i obcych, z uwzględnieniem utworów kompozytorów współczesnych.
2.Kształcenie głosu dziecięcego i umiejętności posługiwania się nim.
3.Kształcenie słuchu muzycznego oraz rozwijanie wrażliwości intonacyjno- emisyjnej.
4.Wyposażenie uczniów w podstawowe wiadomości i umiejętności w zakresie śpiewu.
5.Wyrabianie umiejętności artystycznego wykonywania pieśni chóralnej i kształcenie umiejętności nadawania pieśni indywidualnego wyrazu interpretacyjnego.
6.Poszerzanie wiadomości o muzyce i znajomości zapisu muzycznego.

II.Wychowawcze:

1.Pogłębianie intelektualnego i uczuciowego związku z kulturą narodową, regionalną, środowiskową.
2.Wdrażanie uczniów do aktywności artystycznej i kulturalnego wykorzystania wolnego czasu.
3.Kształcenie umiejętności współżycia w zespole oraz odpowiedzialności za poziom i jego wyniki.
4.Rozbudzanie zamiłowania do zbiorowego śpiewania.
5.Umacnianie dyscypliny i solidarności koleżeńskiej – niezbędnej w pracy zespołowej.
6.Dostarczanie przeżyć estetycznych szerokim kręgom młodzieży i dorosłych.
7.Przyczynianie się do wzbogacenia życia kulturalnego szkoły i środowiska.
8.Przygotowanie do dalszego kształcenia muzycznego lub udziału w ruchu amatorskim.

III.Użytkowe:

1.Opanowanie różnorodnego repertuaru związanego z kalendarzem imprez szkolnych i pozaszkolnych.
2.Organizowanie występów podczas imprez szkolnych.
3.Przygotowanie zespołu do udziału w różnego rodzaju imprezach środowiskowych.