W ramach #laboratoriumprzyszlosci  uczniowie klas 8 przenieśli się w wirtualną rzeczywistość

Dzięki wykorzystaniu okularom VR i możliwości oglądania obrazu w 360° uczniowie, pod nadzorem nauczyciela, mogli zaobserwować budowę DNA, zatopić się w cytoplazmie komórki oraz odwiedzić fabrykę recyklingu szkła. Do zajęć włączyli się również nauczyciele.

Również w październiku, przy wykorzystaniu drukarki 3D powstała dyniowa maskotka szkoły.

23 października przypada Dzień Mola – nieoficjalne święto obchodzone przez chemików na całym świecie, obchodzone od 6:02 (6:02 AM) do 18:02 (6:02 PM). Zarówno data i godzina odnoszą się do stałej Avogadra, czyli 6,022×10²³ związanej z definicją jednostką liczności materii – mola. Dziękiaparatowi i statywowi zakupionemu z #LaboratoriaPrzyszłości, uczniowie klas 8 przygotowali krótką prezentację.