Wyniki konkursu matematycznego ,,Logika i matematyka”

W dniach 7 i 8 czerwca 2022 odbył się szkolny konkurs matematyczny „Logika i matematyka” dla uczniów klas 6, 7 i 8.

W I części „zespołowej” zwyciężyła klasa 7a, natomiast w części II, o tytuł „Najlepszego matematyka roku 2022”, uczniowie walczyli indywidualnie, a zwycięzcą został Grzegorz Stefaniak z klasy 8b. Na miejscu drugim znaleźli się Nikola Rymarek i Mateusz Różański z klasy 8a i na miejscu trzecim Krzysztof Merwiński z 6b.

W konkursie wykorzystano zadania z konkursów organizowanych przez DODN na poziomie szkolnym i powiatowym oraz zadania z książki autorstwa P. Cartera i K. Russela pt.„ Równowaga umysłu – ćwiczenia, łamigłówki i zabawy”