Akcja ,,Przerwa na czytanie”

W dniu 26 października 2021 r. samorząd szkolny wraz z wolontariatem bibliotecznym podjął inicjatywę bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”.
Tym samym SP 12 znalazła się w gronie ponad 1600 placówek bijących rekord w czytaniu na przerwie.
W Przerwie na czytanie, cała społeczność SP 12 w godzinach 10.35-10.45 czytała książkę, którą sobie wcześniej przygotowała – wypożyczyła z biblioteki szkolnej/publicznej, przyniosła z domu.
W klasach 0 i 1 zostały stworzone tzw. Strefy czytania, w których dzieciom młodszym czytali biblioteczni wolontariusze.
W naszej szkole czytało 230 osób 🙂

Całej społeczności SP 12 serdecznie dziękuję za aktywność czytelniczą i podjęcie wyzwania 🙂 Uczniom z samorządu dziękuję za sprawne raportowanie. Uczniom z wolontariatu dziękuję za zaangażowanie czytelnicze.
Zapraszam do dalszych wspólnych działań.

Nauczyciel bibliotekarz
AP