Listopad to miesiąc pamięci o tych, których nie ma już z nami.

W ramach akcji sprzątania wrocławskich cmentarzy, grupa uczniów klas 5 postanowiła wysprzątać mogiły Cmentarza Żołnierzy Polskich oraz Cmentarza Żołnierzy Włoskich we Wrocławiu.

Dzięki aparatowi zakupionemu w ramach #LaboratoriaPrzyszłości mogliśmy uwiecznić akcję oraz wykonać piękne zdjęcia jesieni. Aparat fotograficzny uwiecznił równie akcje: „Kanapkowa rewolucja” oraz warsztaty kulinarne w ramach „Zdrowej misji” https://pl-pl.facebook.com/sp12wroclaw/.

Dzięki wykorzystaniu aparatu, nagraliśmy krótką relację z wycieczki do Punku Selektywnego Zbierania
Odpadów Komunalnych przy ul. K. Michalczyka 9 we Wrocławiu, gdzie mieszkańcy miasta mogą
bezpłatnie oddawać zebrane odpady komunalne. Nasi uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób działa
PSZOK, jak poprawnie segregować śmieci i dbać o czystość miasta.

W listopadzie obchodzimy Dzień Patronki Szkoły, czyli Marii Skłodowskiej Curie. W tym roku, wramach naszego święta, uczniowie klas 8 wzięli udział w zajęciach „Chemia żywności”. Uwiecznienie
akcji było możliwe dzięki aparatowi z #LaboratoriaPrzyszłości.