Informacje o bibliotece

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 12 jest biblioteką dla dzieci i młodzieży.

Z biblioteki można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki. Biblioteka to centrum dowodzenia światem, zarówno realnym jak i książkowym. Biblioteka to niewielkie pomieszczenie w naszej szkole, ale za to z dużym rozmachem planujące i organizujące życie szkolne. Zbiory biblioteki to ponad 4000 woluminów. Wiele nowych pozycji do biblioteki dostarcza Przyjaciel Biblioteki –  darczyńca.

Biblioteka jest współorganizatorem wielu konkursów. Najpopularniejsze konkursy:

– Szkolny konkurs pięknego czytania.

– Szkolny konkurs recytatorski.

– Szkolny konkurs czytelniczo – plastyczny.

– Wrocławski konkurs „Pożeracze książek” pod honorowym patronatem  Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu”.

Biblioteka posiada stanowiska z dostępem do Internetu i prowadzi obsługę czytelnika w systemie Prolib.
Zbiory: literatura piękna i popularnonaukowa dla dzieci i młodzieży, lektury szkolne dla uczniów klas I – VIII, czasopisma.
Katalogi: elektroniczny.

Dostęp do katalogu online WSBSz INTEGRO – https://prolib.edu.wroclaw.pl

Usługi:

• wypożyczanie literatury pięknej i popularnonaukowej, książki mówionej, filmów,
  • udostępnianie na miejscu słowników, encyklopedii ogólnych i specjalistycznych oraz podstawowych opracowań wielu dziedzin wiedzy i albumów,
  • fachowe doradztwo informacyjne w zakresie doboru i wyszukiwania piśmiennictwa na konkretny temat,
  • profesjonalna pomoc przy korzystaniu z katalogu elektronicznego,
  • popularyzacja czytelnictwa – lekcje biblioteczne, konkursy, zajęcia dla dzieci w czasie wolnym.